Trendy halloweensky make-up pre tento rok

  • MAGAZÍN
  • Trendy halloweensky make-up pre tento rok

Trendy halloweensky make-up pre tento rok

Hoci počasie začiatkom tohtoročného októbra stále pripomínalo skôr dokonalé babie leto, je práve tento mesiac preslávený oslavami jedného obľúbeného sviatku.

Kelti ho nazývali Samhain, kresťania Predvečer všetkých svätých, v celom svete je však známy predovšetkým ako Halloween. A ako sa oslavuje všetci vieme, najdôležitejšie zo všetkého je zaobstarať si poriadnu masku! Aké sú halloweenskej trendy pre make-up tento rok vám povieme v dnešnom článku, a pridáme tiež pár tipov na look, ktorým ostatní nevystrašíte, ale pristane vám počas jesenných dní.

Kde sa vzal strašidelný sviatok?

Halloween je milovaným ročným obdobím z mnohých dôvodov - kostýmy, strašidelné filmy, sladké dobroty ako karamelová jablká, tekvicové koláče atď. Ale odkiaľ vlastne pochádza a prečo sme ho začali oslavovať? Verí sa, že Halloween vznikol zo sviatku Samhain, gaelské oslavy, ktorá znamenala koniec obdobia zberu a začiatok zimy alebo temnejšieho obdobie roka.

Pozorovatelia verili, že počas tejto doby sa prelína hranica medzi svetom živých a mŕtvych. Počas osláv Samhainu sa zapaľovali veľké ohňa a hralo sa na hlasné bubny, ktoré mali viesť návštevníkov z podsvetia. Kelti nosili kostýmy, aby zahnali všetky zlovoľné duchmi. S vplyvom rímskej ríše, ktorá ovládla Veľkú Britániu a veľkú časť Európy, sa festival Samhain postupne miesil s rímskymi oslavami Feralie.

Veľa z toho, čo vieme o dnešnom Halloweenu, je výsledkom amerikanizácie, ktorú tento deň v priebehu rokov prešiel. Začalo to tým, že do Ameriky dorazili prisťahovalci z Európy, a keď sa prepojila rôzne európske etniká spolu s americkými indiánmi, začala sa objavovať nová verzia Halloweenu. V druhej polovici 19. storočia dorazila do Ameriky nová vlna imigrantov, najmä miliónov ľudí z Írska utekajúcich pred írskym hladomorom zo zemiakov. Práve títo írski prisťahovalci pomohli Halloweenu prerásť v národnej oslavu.

Halloween make-up 2021

Čas letí ako voda a za pár týždňov je Halloween tu! Nepodceňte prípravu a ukážte sa tento rok v parádnom kostýme s tým najlepším make-upom. Vlaňajší rok stál za starú belu a valná väčšina halloweenskych párty sa nemohla uskutočniť. A to je dôvod, prečo si tento rok Halloween užiť dvakrát toľko. Začnite preto s prípravami včas a pripravte si úžasný halloweensku make-up, ktorý všetkým vyrazí dych.

Buďme úprimní, Halloween je vrcholom roka, čo sa líčenia týka. Je to vlastne jediná príležitosť, kedy je prípustné ozdobiť si tvár zložitými vzormi, špeciálnymi efektmi a najrôznejšími vrstvami farieb, bez toho aby na nás niekto hľadel ako na blázna. Obliecť si môžeme aj tie najšialenejšie kostýmy všetkých tvarov a veľkostí. Halloween skrátka predstavuje akúsi slobodu a možnosť užiť si parádny zábavu, a pritom nevzbudzovať udivené pohľady okolia.

Dobre, ale čo keď dôjde inšpirácie a neviete, akú masku na Halloween vytvoriť? Nič sa nebojte, s tým vám poradíme. Tu sú tie najlepšie trendy pre Halloween make-up roka 2021!

Corpse bride ala Mŕtva nevestaHalloween

Inšpirácia filmy obľúbeného režiséra Tima Burtona sa vracia každým rokom a vždy bude na Halloween vyzerať skvele. Premeniť svoju tvár môžete v mŕtvolne modrú mŕtvu nevestu, u ktorej nezabudnite naznačiť jazvy na tvárach. Dôležitú úlohu hrajú aj veľké vypuklé oči s výraznými riasami. Partnerom vo filme jej bol Victor, ktorý síce mŕtvy nie je, ale jeho pleť je veľmi poblednutá a pod očami má výrazné tiene. Klasikou je potom Nočná mora pred Vianocami alias Nightmare before Christmas, kde je kráľom halloweenského mestečka skeleton Jack so svojou partnerkou zombie Sally. Veľa populárny je tiež Srdcová kráľovná z Alenky v ríši divov, ktorá vám umožní vyhrať si poriadne s tvárovými farbami.

Pre tento look je dôležitá kvalitná podkladová báza, ktorá vám zaručí, že farby zostanú po celý večer tam, kde majú byť. Pre realistické tieňovanie využijete blendovací štetce, s tenkými linkami si poradí štetce s tuhšími vláknami šikmo zastrihnuté.

Filmy od Disneyho

Hoci si pod pojmom Disney predstavíme primárne animované filmy pre deti, veľa z nich má zaujímavé záporné charaktery, ktoré sa pri premýšľaní o halloweenskej maske dajú využiť. Nedávno dorazil do kín film Cruella, ktorý môže byť skvelou inšpiráciou pre váš halloweensku večierok. Čiernobiela tvár, tmavé tiene, výrazne červené pery a čiernobiela parochňa bude vyzerať perfektne. Obdobne môžete nájsť inšpiráciu v postave Maleficent - hnevá alebo napríklad zlé morské čarodejnici Uršule, ktorá zobrala Ariel hlas. Fantázii sa medze nekladú, a ak vás nelákajú zlé postavy, môžete si niektorú z tých dobrých trošku poupraviť. Čo napríklad zombie Bambi alebo Pocahontas? Nebojte sa byť originálny.

Tajomní elfovia a víly

Ak nie ste fanúšikmi temných postáv a krvavá rež alebo iné násilnosti vám nie sú vlastné, rozhodne to neznamená, že by ste sa mali vzdať halloweenskej masky. Tento rok je totiž in na Halloween zvoliť líčenie v duchu elfov a víl. Predstavujú nádhernú možnosť, ako uniknúť do fantasy sveta mágie, kúziel a fantastických bytostí. Premeňte sa aj vy aspoň na jeden večer v nádhernú lesnej elfku alebo očarujúce nežnú vílu alebo tajomnú divožienky z temného hvozdu. Nebojte sa siahnuť po pastelových a perleťových tieňoch, ktoré z vás ľahko urobia skutočne nadpozemskou bytosť.

Trblietavé lebky

Na halloweenskej párty sa určite budete chcieť poriadne blysnúť. Skvele vám k tomu poslúži trblietavé kamienky, ktoré môžete na tvár vyskladať do podoby lebky. Dia de los Muertos je stále horúcim trendom aj mimo Mexiko! Výsledný look bude úplne ohromujúce a rozhodne neprehliadnuteľný. Len vám možno bude trochu ľúto nádhernú lebku z tváre odlíčiť. Aby vám kamienky na koži dobre držali, vyzbrojte sa špeciálnym lepidlom na báze silikónu. Nájdete ich v lepších drogériách alebo na e-shopoch s líčidlami.

Inšpirujte sa zverokruhom

Nápady na halloweensku make-up sú naozaj všade okolo vás, stačí sa len vedieť pozerať. Medzi trendy roku 2021 budú patriť aj make-upy v podobe znamení zverokruhu. Nezabudnite, že čas by ste mali venovať nielen tvári, ale aj vlasom a zvyšku tela. Niektoré make-upy vyžadujú pre dobrý efekt vytieňovanie krku, k iným potrebujete parochňu alebo ozdoby do vlasov. Hrajte si a vymýšľajte originálne spôsoby, ako dosiahnuť tej najlepšej masky.

HalloweenVizuálne efekty

Na internete nájdete veľa inšpirácie ohľadom make-upu založenom na optických klamov a iných efektoch. Môžete si tak namaľovať viacero oči, zpitvořit pery, "vyrezať" z tváre kusy kože, vytvoriť si na tvári divadelné masku alebo ju neúmerne zúžiť či rozšíriť. Možností je veľké množstvo, chce to ale trochu cviku a výtvarného talentu. Nebojte sa preto halloweensku look vyskúšať dostatočne dopredu, nech vychytáte muchy a vypilujú všetko k dokonalosti na deň D.

Rozpúšťajúca sa tvár

Medzi najnovšie trendy pre halloweensku make-up patrí tiež tzv. Melting face, čo môžeme preložiť ako rozpúšťajúce sa tvár. Efektu topenia dosiahnete pomocou tekutého latexu na tvár, ktorý vám umožní vytvoriť veľmi realistický vzhľad. Latex je úplne bezpečný, a keď ho nafarbíte tvárovými farbami a tiene, môžete si s ním užiť veľkú zábavu. Práve on je potrebný aj na výrobu realistických rán, rezných rán, jaziev a podobných neduhov, ktoré sú na Halloween populárne.

Trik s ruží

Veľmi efektne vyzerá, keď svoju tvárou na oko prepichnete nejaký predmet. Môže to byť ihlice, drôt, šíp, vyrobené nožnice alebo pokojne nôž. Nám sa najviac zapáčil trik s ruží. Make-up nanesiete ako ste zvyknutí, teda podkladová báza, make-up, korektor, púder, zvýrazníte oči i pery. Potom budete potrebovať čerstvú či umelú ružu, ktorú prereže šikmým rezom tak, aby to vyzeralo, že vám s ňou niekto prepichol tvár skrz na skrz. Miestečka vpichu si naznačíte korektorom a potom pomocou tekutého lepidla na tvár pripevníte časť s kvetom a časť s listami. Nezabudnite vpichy poriadne ozdobiť umelou krvou. Výsledok vyzerá parádne!

Nude look na Halloween

Neláka vás vytvárať si na tvári umelecké a bláznivé výtvory? Určite to nie je povinnosť. Treba povedať si, že príliš veľké množstvo make-upu, najrôznejšie farby na tvár a rôzne aplikácie nie sú pre pleť to najlepšie. Keď takto strávite celý večer, pravdepodobne sa vám pokožka odvďačí pupienky. Je preto dobré pripomenúť si, že aj "obyčajný" nude make-up vyzerá veľmi pekne..

Základom nude make-upu je vytvoriť efekt prirodzenosti. Muži si často tento look pletú s nenalíčenú tvárou, my ženy však vieme, že to nie je len tak. Pred líčením je dobré pleť vyčistiť tonikom, naniesť rozjasňujúce sérum a pleťový krém. Potom je potreba farebne zjednotiť tvár, k čomu poslúži ľahký make-up alebo BB krém. Drobné nedostatky ako pupienky alebo kruhy pod očami zamaskujte slabou vrstvou korektoru a tvár zľahka prepudrujte. Ďalej sa nezaobídete bez broskyňové lícenky a úpravy obočie, ktoré prečešte kefkou a doplňte ceruzkou na obočie. Zabudnite však na výrazné a tvrdej línie! Na oči môžete použiť trochu hnedej riasenky a pery prejdite nude rúžom. A je hotovo. Takýto make-up pôsobí úplne prirodzene a zvýrazní všetko, čo je na vašej tvárou krásne. Môžete s ním bez obáv vyraziť na rodinnú večeru alebo na rande.

Ak chcete nude looku pridať trochu halloweenského feelingu, môžete použiť bronzový alebo oranžový tieň, pomocou ktorého na hornom a dolnom viečku namaľujete linku. Na pery môžete použiť rúž s oranžovým či tehlovým odtieňom.

Či už si na tohtoročný Halloween vyberiete akýkoľvek kostým, dúfame, že sme vám našimi tipmi priniesli zaujímavú inšpiráciu a vy si užijete skvelú jesennú párty.