Ako správne vybrať večerné vôňu?

  • MAGAZÍN
  • Ako správne vybrať večerné vôňu?

Ako správne vybrať večerné vôňu?

Výrazné vône? Prečo nie! Či už sa chystáte na ples alebo vás čaká významnejšie večerná udalosť, môžete si ich dovoliť. Ako vybrať tú správnu?

Nie je parfum ako parfum. Cez deň sa zrovna nehodí vyniesť ťažšie a sladšie vôňu, ale ak sa chystáte na ples, do divadla alebo na nejaký špeciálny večierok, ktorými sa to v tomto období len hemží, môžete si dovoliť trochu výstrednosti. S večerným parfumom je to ako s večerným líčením. Skrátka sa nemusíte báť byť výrazná.

Aký typ vône zvoliť na večer?

Určite hlasujeme pre parfém alebo parfumovanú vodu. Tá totiž obsahuje najväčší podiel čistých parfumových látok, a preto dokáže voňať intenzívne a dlho. Rozhodne siahnite skôr po vôňach drevitých, orientálnych a korenených, s prímesou kvetov. Na večerné nosenie sa príliš nehodí svieže citrusové vône a ľahké kvetinové parfumy. A kam vôňu nanášať, aby vydržala čo najdlhšie? Vyberajte nielen miesta, kde najviac nahmatáte tep - to je zápästia, krk a do výstrihu, ale vôňu môžete naniesť aj do vlasov alebo na oblečenie. Myslite ale na to, že výrazná vôňa nepotrebuje prehnané dávkovanie. Stačí jej naniesť len trochu.

Najlepšie večerné vôňa - naše tipy:

1) Christian Dior - Dune


Buďte tajomná ako púšť sama. Drevitá vôňa so štipkou korenia a nádychom kvetín hreje ako zlatý piesok pri západe slnka. Parfém Dune od Diora je stelesnením pokoja a dokonalej harmónie. Dodá vám pocit úplnej jedinečnosti a príjemného uvoľnenia. Nechajte sa láskať tóny brazílskeho ružového dreva, ambry, lišajníka a benzoin, ktoré dopĺňa cheiranty vonný. Jedinečné zloženie sa hodí pre jedinečné okamihy.


2) Yves Sait Laurent - Cinéma  


Príťažlivá vôňa Yves Sait Laurent Cinéma sadne ženám, ktoré sa rady pochváli svojou silnou osobnosťou a ženským kúzlom. Luxusný parfum Cinéma vás postaví do žiary voňavých reflektorov, kde sa ihneď stanete neprehliadnuteľnou. Nechajte sa zvádzať tóny pravej ambry a vanilky, ktoré dopĺňajú mandľové kvety, pivonka, jazmín a svieže mandarínka. S týmto lahodným kokteilom vzbudíte pozornosť a obdiv všetkých v okolí.


3) Thierry Mugler - Angel


Hviezdna vôňa pre hviezdny večer. Anjelsky čistý, s nádychom vanilky a šťavnatého ovocia, ktorý vás úplne pohltí. To je parfum Thierry Mugler Angel, ktorý si obľúbila celá Francúzska. Orientálna vôňa sa skladá z bohatého kokteilu prímesí. Zahaľte sa do tónov jazmínu, cukrovej vaty a bergamotu, ktoré postupne vystrieda vôňa karamelu, čokolády, vanilky, slivky a orchidey. Dlhotrvajúcu vôňu si zamilujete.


4) Lancome - Miracle


Voňavý zázrak Miracle od Lancome vás dokonale prevedie výnimočným večerom. Iskrivá, ľahko exotická vôňa vás dostane omamnú frézií a slivkou, ktorú dopĺňa akcent zázvoru a čierneho korenia. Potom sa rozvinie do príjemných tónov pižma a jazmínu. Doprajte si parfum, ktorý vás krásne naladí na atmosféru mimoriadneho večera.


5) Cacharel - Noa

Zmyselná vôňa, ktorá poukazuje na ženskú zraniteľnosť a čistotu. Kvetinovo drevitý parfém Cacharel Noa vás zahrnie tóny zelených rastlín, koriandra a santalu, ktoré doplnia pačuli, kosatec a biele pižmo. Zaujímavá vôňa pre ženy, ktoré sa neboja vystúpiť z davu, ale zároveň hľadajú vôňu, ktorá nebude príliš silná a ťažká.


Náš tip: Vybavte sa odstrekom

Ak nechcete kupovať veľké balenie parfumu, pretože viete, že ho budete využívať len niekedy, môžete zvoliť formu odstreku. 10 ml je tak akurát veľké množstvo, ktoré väčšine smrteľníkov bude stačiť na plesy a večierky po celý rok. Navyše sa nemusíte báť, že by ste utratila zbytočne veľké peniaze za parfum, ktorý sa vám náhodou netrafí do vkusu. A tretí výhodou je fakt, že maličké balenie parfumu ľahko schováte do kabelky. Ak by sa vám náhodou v priebehu večera zdala vôňa málo intenzívny, budete si ju môcť dávkovať, koľkokrát len bude libo.