Parfumy Versace: vášeň v každej kvapke

  • MAGAZÍN
  • Parfumy Versace: vášeň v každej kvapke

Parfumy Versace: vášeň v každej kvapke

Talianska značka Versace ponúka dámske parfumy, pánske parfumy a rôzne módne kolekcie. Medzi výrobkami tejto značky nájdeme kabelky, oblečenie, ale aj topánky alebo napríklad batohy. Či tak alebo tak, najviac spájaná je značka práve s parfumami Versace. Značka má povesť luxusných výrobkov a nadčasovej módy. Dámske parfumy aj pánske parfumy tejto značky snúbi vášeň, provokáciu aj zvádzanie. Sú jemné a hravé a odráža sa v nich talianske tempo života, temperament a rýchly životný štýl.

História značky

Značka Versace bola založená v Taliansku, ktoré je samotným srdcom európskej módy. Matka slávneho Gianni Versace vlastnila krajčírsky salón, kde vyrábala a šila oblečenie pre bohatú taliansku klientelu. A práve v salóne svojej matky sa mladý Versace poprvýkrát stretol s luxusnou a nadčasovou módou.

S narastajúcim vekom ale Versace nestál len o to byť pomocníkom v matkinej dielni, ale chcel tvoriť sám za seba a sám sa presláviť. Preto sa odsťahoval do Milána, ktoré bolo v tej dobe centrom módy a začal vytvárať svoje vlastné kolekcie oblečenia. Tie predával talianskym módnym domom, ktoré ich od neho s nadšením odkupovali.

Až v roku 1978 si konečne založil vlastnú firmu a predstavil svoju prvú vlastnú kolekciu oblečenia pod svojou značkou. Sám Versace uvádza, že jeho mottom je ,,Štýl má zmysel len vtedy, keď je váš vlastný!" A práve týmto mottom sa riadi počas prípravy kolekcií, ktoré sa vyžívajú v krikľavých farbách, výrazných vzoroch a rôznych, do tej doby nepoznaných štýloch.

Prvý parfum Versace

Ohlas a popularita talianskeho klenotu medzi módou stále viac rastie. Versace sa ale neuspokojil len s produkciou kolekciou oblečenia a luxusnej módy, ale na trh uvádza tiež dámske parfumy.

Prvým parfumom, ktorý značka uviedla na trh bol parfum Versace GV Dona. Od tej doby značka do svojej ponuky zaraďuje čím ďalej, tým viac parfumov, ktoré získavajú označenie luxus a tešia sa vysokej popularite. V nasledujúcich rokoch Versace prináša dámske parfumy aj pánske parfumy, ktoré sa rozširujú do rôznych krajín sveta.

Smer značky Versace v 21. storočí

Versacemu začalo byť prostredie Milána tesné, preto sa rozhodol presťahovať do Miami, mesta, ktoré ponúkalo veľa ďalších možností. Počas svojho pôsobenia v Miami v priebehu konca 20.storočia si jeho módu a vône obľúbilo veľa známych osobností. Medzi nimi je napríklad princezná Diana, Elton John, Demi Moor alebo Madonna.

V roku 1997 bol Gianni Versace tragicky zabitý počas prestrelky blízko jeho domu a značka, ktorú starostlivo viedol a vybudoval, prechádza do rúk jeho sestry. Sestra Donatella Versace taliansku značku naďalej rozvíja a rozširuje a navrhuje svoju vlastnú kolekciu, ktorá vo svete módy zaujala a zožala pochvaly od mnohých módnych kritikov.  

V roku 2007 značka upravuje svoj smer a mení prístup k navrhovaniu nových kolekcií. Doteraz sa kolekcie zameriavali na bohaté, pestré potlače a vzory, boli potlačené medúzami a podčiarkovali luxusné prevedenie a zmyselnosť. Na začiatku 21. storočia sa značka zameriava na elegantné večerné šaty, vône na každú príležitosť vrátane večerných udalostí a spoločenských stretnutí a do kolekcií sa začína čím ďalej viac premietať trend používania prírodných a prirodzených farieb.

Donatella Versace sa zameriava tiež na rozšírení počtu parfumov. Jej parfumy sú slávne a obľúbené, majú odvážne, elegantné aj zvodné vône a obľúbili si ich ženy aj muži po celom svete.

Dámske parfumy Versace

Ako už bolo spomenuté, prvý dámsky parfum bol na trhu uvedený v 80. rokoch 19. storočia, a to pod názvom GV Dona. Popularitu si získal prakticky ihneď. Mnohé dámy si tento skvost medzi parfumami obľúbili na denné nosenie aj spoločenské udalosti.

Dámske parfumy Versace v dnešnej dobe obsahujú kombináciu sviežosti, jemnosti a zmyselnosti. Často sú použité vône zmyselného santalového dreva, cédru, pižma, citrusov, kvetín, exotickej mandarínky alebo jemnej opuncie. Vôňa pôsobí nežne, jemne, elegantne, žensky, iné sú provokatívne, podporujú vášeň a v ženách prebúdza odvahu a túžbu niečo dosiahnuť.

Versace Bright Crystal

Versace Bright Crystal je jemný ovocno-kvetinový dámsky parfém, ktorý bol na trh uvedený v roku 2006 parfumára Albertom Morillas. Od tej doby si získal popularitu medzi ženami všetkých vekov, a to najmä pre jeho jemnú, čistú vôňu, ktorá si ale zachováva ženskosť a zmyselnosť. Srdce, tohto klenotu medzi parfumami, tvorí pivonka, magnólia a lotos. Parfum je veľmi príjemný a skvele sa hodí na letné dni alebo k nežným, jemným a elegantným šatám.

Versace Crystal Noir

Oproti tomu Versace Crystal Noir je dámsky parfum s kvetinovou, orientálnou a korenistou vôňou. Jeho tóny oceníme najmä počas chladnejších dní alebo pri významnejších udalostiach. Tento dámsky parfum Versace navrhla Antoine Lie a na trh bol uvedený v roku 2004 a obľúbili si ho nielen milióny žien po celom svete, ale aj samotná Donatella Versace. Srdce tohto parfumu tvorí jemná a nežná pivonka, elegantná gardénia a exotický pomarančový kvet. Doplnené sú o výrazné a korenisté tóny kardamónu, korenia a zázvoru a základ v podobe santalového dreva, pižma a ambry. To všetko vytvára skvelú a originálnu veľmi výraznú kombináciu, ktorú si iste zamilujete.

Versace Versense

Skvelou voľbou pre každodenné nosenie je tiež dámsky parfum Versace Versense. Táto toaletná voda je veľmi svieža, zároveň ale nepopiera ženskú príťažlivosť a zmyselnosť. Srdcom tejto vône je kardamóm, jazmín a lír, ktoré vhodne dopĺňa bergamot, mandarínka, opuncia a základ zo santalového dreva, olivovníka, cédru a pižma. Táto kombinácia prebúdza zmysly ženy, dodáva jej pocit luxusu a nežnosti a podporuje jej zmyselnosť.

Versace Yellow Diamond Intense

V roku 2014 bol na trh uvedený aj dámsky parfum Versace Yellow Diamond Intense, ktorý bol inšpirovaný stredomorskou klímou, vôňami a chuťami. Má jemnú citrusovú skladbu a vyniká citrusovou a kvetinovou vôňou. Podporuje pocit ženskosti a zmyselnosti a skvele sa hodí na nosenie v letných mesiacoch.

Pánske parfumy Versace

Pánske parfumy Versace prišli na trh krátko po uvedení prvého parfumu pre ženy. Parfém Versace je vhodný pre každého moderného muža, ktorý má rád jemnosť a vyzývavosť v jednom. Parfumy Versace v mužoch prebúdza odhodlanie a nevídanú silu.

Skladajú sa z jemných kombinácií citrusov, ružového dreva, šalvie, bylín, estragónu, pižma a mnohých ďalších zložiek. V ponuke pánskych parfumov Versace nájdeme drevité vône, korenené vône, orientálne a arabské parfumy. Skrátka každý muž si príde na svoje podľa toho, akú vôňu preferuje.

Versace Pour Homme

Z dielne rovnakého autora ako dámsky parfum Versace Bright Crystal pochádza tiež pánsky parfum Versace Pour Homme. Ten tiež navrhol Alberto Morillas a na trh bol uvedený v roku 2008. Morillas sa pri návrhu parfumu inšpiroval jemnými tónmi stredomorských vôní a zakomponoval príjemné citrusové tóny, ale aj bergamot alebo cédrové drevo. Parfum je tak príjemne aromatický s citrusovými a nasladlými tónmi a hodí sa pre denné nosenie aj významnejšie príležitosti.

Versace Eros

Mladšou sestričkou vône je Versace Eros. Tento pánsky parfum bol na trh uvedený v roku 2006 a vyznačuje sa jemnými ovocno-kvetinovými tónmi. Pochádza tiež z dielne Alberta Morilla a vďaka jemným a nežným tónom sa skvele hodí na nosenie počas letných mesiacov. Spolu s dámskym variantom Bright Crystal patrí aj pánsky parfum Versace Eros medzi najznámejšie a najpopulárnejšie parfumy značky Versace.

Versace L’Homme

Jedným z najstarších kúskov medzi pánskymi parfumami je Versace L'Homme, ktorý bol na trh uvedený už v roku 1986 a stal sa stálicou medzi pánskymi parfumami Versace. Má nadčasovú korenistú vôňu, ktorá skvele kombinuje ostrosť korenia a mierne sladkasté tóny s podtónmi bylín a citrusov.