Niche parfumy - prečo je darovať práve k Vianociam?

  • MAGAZÍN
  • Niche parfumy - prečo je darovať práve k Vianociam?

Niche parfumy - prečo je darovať práve k Vianociam?

Nie je parfum ako parfum. Špeciálny segment parfumov s označením niche (čítané "Nyš") by mohol rozprávať. Pod týmto označením sa skrývajú originálne parfumy, ktoré nikde inde nenájdete a ku ktorým len ťažko vymyslíte alternatívu. Prečo sa hodí ich darovanie práve na Vianoce?

Vianoce sú vhodnou príležitosťou pre obdarovanie našich najbližších hodnotnými darčekmi. Niche parfumy rozhodne hodnotné sú - parfumy s týmto označením len tak niekde nenájdete. Čo je na nich také zvláštne?

Originálne ingrediencie sa nezaprú

Ich výnimočnosť spočíva predovšetkým v použitých ingredienciách. Kým také santalové drevo, citrón, škoricu, vanilku, ružu či jazmín nájdete v každom druhom parfumu, niche na to ide inak. Kvety či tradičné zložky tu nájdete tiež, avšak väčšinou sa nejedná o len tak hocijaké suroviny. Drevo z Laosu, lístky jazmínu zbierané o polnoci, strieborné kadidlo, strelný prach, paraguajský petitgrain alebo drevo Guaiac sú prísady, ktoré nie je práve jednoduché zohnať ani na dnešnom globalizovanom trhu.

Tajomná výroba a malé množstvo

Ako sa presne vyrábajú niche parfumy, to si jednotlivé parfumérie strážia ako oko v hlave. Presné postupy sa spravidla odovzdávajú z generácie na generáciu. Niet divu - práve v jedinečnosti sa skrýva to pravé kúzlo niche parfumov. Iste by ste tiež nechceli, aby niekto vytváral len lacnou kópiu. Originálny niche parfum je skrátka len jeden. Hoci sa niche parfumy zaoberajú tiež veľké parfumérie, nájdeme medzi výrobcami veľké množstvo tých menších a nezávislých. Keď máte originálny vôňu, viac nepotrebujete.

S horšie dostupnosťou ingrediencií a tým aj ich vysokú vzácnosťou, sa nedajú niche parfumy vyrábať vo veľkom množstve. Aj preto je ich cena oveľa vyššia, než u bežných parfumov. Za jedinečnosť je skrátka nutné si zaplatiť. Vyššiu cenu vám však vyváža skvelá vôňa, na ktorú pravdepodobne nikde inde nenarazíte. To je to pravé kúzlo niche parfumov.

Ako vybrať ten správny niche parfum pod stromček?

Niche sú originálne, takže by mali zodpovedať osobnosti svojho budúceho nositeľa. Vyberajte mu niche parfum pokiaľ možno čo najviac na telo, aby mal obdarovaný z takého vianočného darčeka skutočnú a nefalšovanú radosť.

Známou parfumérií, ktorá vyrába niche parfumy, je Acqua di Parma. Tá vyrába parfumy ako pre mužov, tak pre ženy a ich vôňu si so žiadnou inou nepomýlite. Parfumy od Amourage sú taktiež dostupné ako pre nežné pohlavie, tak pre drsných mužov. Ani so značkou Creed nešliapnete vedľa - ich vôňa tiež poteší citlivý nos pánov i dám. Nemusíte sa však obmedzovať na výber parfumu podľa pohlavia - unisex niche parfumy sú tiež veľmi očarujúce a predovšetkým v maximálnej možnej miere univerzálne.

Už máte vybrané? Tak dlho neváhajte - Vianoce sú za rohom a niche parfum je skvelý darček, ktorý ocení každý muž či žena. Vďaka svojej originalite a vzácnosti sa niche parfumy skvele hodí pre osobu vám blízku.