Parfumy Chloé - elegancia a nežná vôňa

  • MAGAZÍN
  • Parfumy Chloé - elegancia a nežná vôňa

Parfumy Chloé - elegancia a nežná vôňa

Dámske parfumy sú neoddeliteľnou súčasťou každej ženy. Iný používame pre denné nosenie, iný sa hodí na oficiálne akcie alebo na večer v spoločnosti. Vybrať si vhodnú vôňu je absolútne zásadné pre vhodné doplnenie outfitu a dokreslenie celého dojmu, ktorý žena vytvára.

Parfum by mal voňať nielen okoliu, ale aj nám. Mal by sa k žene hodiť, dopĺňať ju a charakterizovať ju. Mal by byť výrazný a špecifický, ale nemal by zbytočne dráždiť čuchové bunky a byť nepríjemný. A presne také jemné, charakteristické a príjemné sú parfémy Chloé.

História značky Chloé alebo všetko začalo módou a kolekciou oblečenia

Značku Chloé založila v 50.rokoch 20.storočia návrhárka a krajčírka Gaby Aghion. Gaby Aghion pochádza z Egypta, ale v roku 1945 sa presťahovala do Francúzska a začala pracovať na novej kolekcii módy. Cieľom tejto kolekcie bolo uvoľniť strohosť a strnulosť módy, ktorá v tej dobe Francúzsko ovládala.

Gaby Aghion spojila svoje sily s obchodným partnerom Jaxquesom Leniorom a spoločne spustili predaj šiestich rôznych nežných bavlnených šiat, ktoré predávali najmä v obchodoch. Vďaka tomu bola značka Chloé dostupná takmer všetkým a hodila sa na každodenné nosenie.  

Gaby svoju prvú kolekciu módy navrhovala s ohľadom na pohodlie, uvoľnenosť, príjemné nosenie a jemnosť. Preto boli jej modely vzdušné, elegantné, kopírovali krivky ženského tela a dobre sa nosili. Pri navrhovaní dbala Gaby najmä na jemnosť, nežnosť a ženskosť a od toho pochádza aj meno značky. Po dlhej dobe rozhodovania a zvažovania sa spolu s obchodným partnerom rozhodla dať značke nežné a jemné ženské meno Chloé.

Prvá kolekcia bola oficiálne vypustená na svetlo sveta v roku 1956 v Café de Flore a prakticky ihneď si získala obrovskú priazeň a popularitu. Značka prudko stúpala hore a spolu s tým aj nároky, ktoré na ňu boli kladené. Zakladateľka značky Chloé, Gaby Aghion, preto v priebehu 60. a 70. rokov 20. storočia otvorila brány značky a začala poskytovať príležitosť pre realizáciu tiež mladým talentom.

Gaby Aghion pred svojou smrťou v roku 2014 uviedla, že inšpiráciu pre vznik kolekcií Chloé čerpala zo svojho okolia a svojich zážitkov, najmä potom zo západu a východu slnka, prežitých citov a lásky a momentov, ktoré strávila v konskom sedle.

Karl Lagerfeld a prvý dámsky parfum 

Do spoločnosti Chloé, vďaka poskytnutým príležitostiam pre mladé talenty, nastupuje tiež Karl Lagerfeld. Ten sa k značke pridal v roku 1966 a v nasledujúcich rokoch ju preslávil a rozšíril do mnohých krajín sveta. Navrhoval nielen krásne a originálne dámske kolekcie, ale priniesol aj prvý parfum Chloé. Išlo o parfum Chloé for Women, ktorý na trh uviedol v roku 1975 a ktorý sa s rôznymi obmenami predáva do dnes a je aj dnes hitom.  

Počas doby, keď s touto svetoznámou značkou Chloé spolupracoval práve Karl Lagerfeld, si produkty značky, či už išlo o módu alebo parfumy, obľúbili tiež známe ženy ako napríklad Brigitte Bardot, známa filmová herečka, alebo napríklad Jackie Kennedy, manželka prezidenta Kennedyho. Karl Lagerfeld ukončil spoluprácu s Chloé po 17 rokoch a prešiel ku konkurenčnej značke Chanel.

Odkúpenie značky Chloé veľkým reťazcom

V roku 1977 sa stala významnou tvárou značky Stella McCartney, ktorá navrhovala okrem iného spodnú bielizeň a nohavice s nízkym sedom. Po nej nasledovala Phoebe Philo s kolekciami odvážnych modelov. Mottom značky Chloé sa v tomto období stáva heslo "tvrdo a nežne". Značka ponúka odevy na bežné denné nosenie, ale aj erotické spodné prádlo, čipkovanú bielizeň a jemné blúzky.

V roku 1985 značku odkúpil veľký holding spoločností, ktoré sa zaoberali výrobou a predajom luxusného tovaru, Richemont Group. To značke otvára nové možnosti, a ešte viac podporuje jej propagáciu, ohlas a rozšírenie. Známe sú nielen módne kolekcie oblečenia, ale aj svieže a zmyselné vône, teda dámske parfumy Chloé.

Smerovanie značky v 21. storočí

Tiež v 21. storočí dochádza k prehlbovaniu povedomia o značke a parfumy Chloé a módne kolekcie patria bezpochyby medzi tie najpopulárnejšie. Milióny žien si obľúbili dámske parfumy a výrobky značky Chloé. Medzi nimi napríklad modelka Lou Dillon alebo americká herečka Natalie Portman.

Od roku 2005 viedol túto francúzsku značku Paulo Melia Andersson, švédsky návrhár a profesor módy, ktorý Chloé vdýchol osobitý a moderný štýl. Po ňom prevzala vedenie Chloé Hannah MacGibbon, ktorá vydala nový dámsky parfum a uviedla na trh ďalšie kolekcie.

Aj v dnešnej dobe sú zmyselnosťou, ženskou rafinovanosťou a ľahkosťou, uchvátené milióny žien po celom svete a značka si právom vydobyla miesto na výslní módneho sveta.

Dámske parfumy Chloé a ich charakteristické rysy

Každý parfum z dielne svetoznámej značky Chloé sa mierne líši. Ale jedno majú spoločné. Sú vznešené, jemné, osviežujúce a zároveň silné a neodolateľné. Ženám, ktoré ich nosia dodávajú šarm a sebavedomie.

Pre parfumy Chloé sú charakteristické kvetinovo-drevité vône s orientálnymi podtónmi a tónmi vanilky.

Dámske parfumy Chloé podporujú romantické myslenie, skvele sa hodia romantickým ženám aj sebavedomým manažérkam. Parfumy Chloé sa prispôsobia svojej nositeľke, budú sebavedomé, romantické, zasnené, zamyslené, nežné, bezstarostné - jednoducho presne také, aké ich práve budete potrebovať. Parfumy Chloé podčiarknu vašu krásu a doplnia váš vzhľad aj celkový dojem. Urobia z vás skrátka kráľovnú. 

Jednoducho, parfumy Chloé sú zmyselné, ženské a hodia sa na každú príležitosť. Urobia z vás kráľovnú večierka alebo plesu, ale využijete ich tiež na každodenné nosenie.

Najobľúbenejšie parfumy Chloé

Medzi najobľúbenejšie kúsky francúzskej značky Chloé patrí Chloé Nomade, Chloé L'Eau, Chloé Love Story a samozrejme ikona tejto značky Chloé Chloé.


Snáď najpredávanejší a najobľúbenejší je dámsky parfum Chloé Chloé. Vyniká hravosťou, zmyselnosťou, eleganciou a nápaditosťou. Podčiarkuje romantickú a nežnú dušu jeho nositeľky. Vyniká kvetinovými tónmi so srdcom vône magnólie, ruže a konvalinky. Tento parfum je na trhu už od roku 2008 a stále sa teší obrovskej obľube a mnohé ženy sa k nemu opakovane vracajú a nesmie chýbať medzi vôňami, ktoré majú na poličke a používajú denne alebo pri zvláštnych príležitostiach.

Ďalšou ikonickou stálicou tejto francúzskej značky je Chloé Love Story. Na trh bola uvedená v roku 2014 a prakticky hneď sa dostala medzi najobľúbenejšie dámske parfumy tejto značky. Love Story je inšpirovaná milostným príbehom z Paríža a podčiarkuje zvodnosť a zmyselnosť ženy. Vôňa má výrazné kvetinovo-ovocné tóny a je svieža a čistá. Jej srdce tvoria čierne ríbezle, broskyňa, ruža, madagaskarský jazmín a kvet pomarančovníka. To všetko je doplnené o ďalšie ovocné a drevité tóny, ktorých kombinácia vytvára nezabudnuteľnú zmyselnú vôňu. Vôňa Chloé Love Story podčiarkuje nielen zmyselnosť, ale tiež eleganciu ženy a podporuje romantické cítenie a nežné vystupovanie.

Podstatne mladšou sestrou vyššie uvedených parfumov je Chloé Nomade, ktorá bola na trh uvedená v roku 2018. Tvárou tejto nežnej ženskej vône sa stala herečka Ariane Labed. Vôňa je nežná, kvetinová, podporuje jemnosť, vzbudzuje slobodu a nabáda k objavovaniu sveta okolo nás. Srdce tejto vône tvorí frézia, ktorá má jemnú kvetinovú vôňu. Vo vrchnej časti tohto dámskeho parfému je mirabelka, ktorá dopĺňa a podporuje nežnosť tohto jemného parfumu Chloé. Táto mladá a moderná vôňa má tiež veľmi originálny flakónik, ktorý bol inšpirovaný kolekciou kabeliek Chloé Drew.