Čo sú to niche parfumy?

11. 3. 2019

Čo sú to niche parfumy?

Výraz ""niche"" je francúzskeho pôvodu a v preklade znamená ""výklenok"". Čo si ale predstaviť pod pojmom niche parfumy? Výnimočný luxus, nový hit, zaujímavé prekvapenie alebo niečo úplne obyčajného a zbytočne nadsazovaného? Prečítajte si o nich v našom článku.

Niche parfumy sú výnimočné najmä svojim zložitým procesom výroby, ktorý nadväzuje na starú tradíciu parfumového priemyslu. Výroba jedného jediného parfumu môže trvať aj celé roky. Nejedná sa teda o žiadnu masovú produkciu. Kdeže. Tento typ parfumov veľmi často vzniká v menších parfumárskych domoch, ktoré existujú už celé storočia a ich tajomstvá si výrobcovia odovzdávajú z generácie na generáciu. Znie to skoro ako uzavretá vyššia spoločnosť, tajný spolok sveta parfumov. A pravda nie je ďaleko, tajomstvá niche parfumov sú skutočne starostlivo strážená.

Medzi klasickým parfumom a niche parfumom je totiž priepastný rozdiel (a nielen v cene). Každý dámsky parfum tohto druhu, vám bude pripadať ako vyrobený špeciálne pre vás.

Vydrží dlhšie, než akýkoľvek iný a jeho vôňa je stále vábivá a intenzívna. Vyrába sa z mimoriadne kvalitných a vzácnych ingrediencií z rôznych častí sveta. Často sa stáva, že sa stretnete aj s úplne nečakanými ingredienciami ako je trebárs strelný prach alebo absinth. Drahé, luxusné, kreatívne, mimoriadne kvalitné, vysoko obľúbené medzi svetovými hviezdami a starostlivo ukryté v ozdobnom sklenenom flakóne, ktorý si hneď na prvý pohľad získa vašu pozornosť. Nepreháňame, keď tieto parfumy nazveme skutočným umeleckým dielom.

Ich tajomstvá možno nikdy neodhalíte, ale ich kúzlo sa vám dostane pod kožu. Dobrou správou je, že môžete aspoň čiastočne preniknúť do tohto sveta, stať sa súčasťou elity. Túžite po parfume, ktorý je originálny a nesie si so sebou svoj vlastný ľudský príbeh? Po takom, ktorý nepodlieha komercii, ale naopak sa snaží úplne vystúpiť zo zabehnutých koľají?

Poobzerajte sa po značkách ako je Amouage, Escentric Molecules, Parfums de Marly, Acqua di Parma alebo Serge Lutens. Napríklad obľúbená značka Amouge vyrába tie najneobvyklejšie, a predsa vysoko sofistikované vône.

V klasickej parfumérii ich nenájdete, zato na niektorých e-shopoch áno. Najnovšie sa na ne môžete tešiť aj u nás. Náš e-shop vám ponúkne hneď niekoľko možností, takže ak neviete, čo si priať k nadchádzajúcim narodeninám, luxusný parfum v umeleckom flakóne by sa ľahko mohol stať vašou perfektnou odpoveďou...

Siahnite po naozajstnom skvoste a staňte sa legendou.