Ako upraviť vlasy ľahko a rýchlo

  • MAGAZÍN
  • Ako upraviť vlasy ľahko a rýchlo

Ako upraviť vlasy ľahko a rýchlo

Poznáte to, ráno sa prebudíte a pohľad do zrkadla na strapaté a rozježené vlasy vám práve na nálade nepridá. Kam zmizli včerajšie ľahké vlnky alebo krásne tvarovaný účes? Za chvíľu musíte bežať do práce a rozhodne nemáte čas tráviť hodinu v kúpeľni. Čo teraz? Skrotenie neposedných kučier nemusí byť nutne nepríjemná a zdĺhavá úloha. Prečítajte si článok a rozlúčte sa raz a navždy s neupravenou šticou.

Dlhé alebo krátke, všetky vlasy potrebujú sem tam upraviť. Prirodzenosť je síce krásna vec a nedbalé vrkoče a drdoly sa pravidelne vracajú do módy, napriek tomu sa ale nie vždy hodí nosiť účes, alá práve som vstal a moje vrabčie hniezdo je umeleckým zámerom. Ako docieliť perfektný look bez toho aby ste pred zrkadlom museli tráviť dlhé hodiny? Tipy vám prinášame v dnešnom článku. 

Zdravé vlasy sú základ

Úplne najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali ohľadom svojich vlasov riešiť, je ich zdravie. Suché, polámané a fénom či žehličkou pravidelne ničené vlasy nikdy nebudú robiť parádu. To isté platí v prípade, že vaše vlasy často trápite nešetrným odfarbovaním. Základom krásnych vlasov je dostatočná výživa. A nielen vonkajšia, v podobe správne zvolených vlasových prípravkov, ale hlavne tá vnútorná, v podobe zdravého jedálnička. Zdravé vlasy potrebujú predovšetkým dostatok proteínov a vitamínov, ktoré nájdete napríklad v orieškoch, semienkach, vajciach či olivovom oleji. Tak už žiadne výhovorky a rýchlo sa ponáhľajte do zdravej výživy. Kto chce mať kvalitné vlasy, musí sa kvalitne stravovať. 

Doprajte si aj dostatočné množstvo času pre výber dobrého vlasového šampónu. Každý typ vlasov totiž potrebuje inú starostlivosť. Kučeravé vlasy si žiadajú šampóny bohaté na oleje a keratín, ktorý ich krásne uhladí. Rovné a jemné vlasy zase budú vďačné, ak ich podporíte šampónom dodávajúcim objem a minimum záťaže. Aj toto sú elementy, ktoré vám, neskôr, pri úprave vlasov ušetria kopu času.

Nezabúdajte na večernú starostlivosť 

Síce sa hovorí, že je ráno múdrejšie večera, ale u vlasov to zrovna neplatí. Aby vaše kadere ráno nespotrebovali k úprave hromadu drahocenného času, venujte sa im, než si pôjdete ľahnúť do postele. Každý večer je potrebné vlasy rozčesať, nech sa cez noc nezacuchají. Vyskúšajte napríklad niektorý z obľúbených hrebeňov Tangle Teezer, ktoré sú k vlasom obzvlášť šetrné. 

Ak ste pyšnou majiteľkou dlhých vlasov, určite zvážte ich zapletenie do vrkoča. Pri nočnom prevaľovaní sa totiž vlasy ľahko lámu a strapatia. Dobré je tiež myslieť na správne obliečky vankúšov. Vyskúšajte saténové, po ktorých pramene pekne kĺžu a mechanicky sa nepoškodzujú ako u bavlneného materiálu. A čo je najväčším hriechom, ktorého sa môžete na vlasoch dopustiť? Ísť spať s mokrou hlavou. Vždy je lepšie radšej vlasy vyfénovať. Voda a hydratácia je samozrejme vlasom prospešná, ale vlhké vlasové vlákna sú krehké a veľmi ľahko sa štiepia a lámu. 

Prizvite na pomoc stylingové prípravky 

Zobudila ste sa a vlasy vám trčí na všetky strany? Stále nie je nič stratené, keď zvolíte tie správne vlasové prípravky. Pre uhladenie vlasov vyskúšajte napríklad stylingový krém pre nepoddajné vlasy Tigi Bed Head After Party. Potom už ich stačí len zafixovať lakom na vlasy a máte hotovo. Možnosťou je aj využitie žehličky, ktorá vlasy vytvaruje. Nezabudnite ale, že veľké teplo vlasom škodí, preto je vhodné chrániť ich ochranným sprejom proti teplu. 

Pre majiteľov krátkych a stredne dlhých vlasov potom perfektne poslúži vlasová modelovacia pasta alebo krém, ktoré pevne udržia pramene presne tam, kde ich chcete mať. A to bez zbytočného zaťažovania či mastenia. Stalo sa vám naopak to, že vlasy po prebudení stratili svoj objem? Na ovisnuté vlasy perfektne funguje vlasový púder, ktorý im dodá späť parádny objem a tvar. Stávkou na istotu sú osvedčené stylingové prípravky z radov značiek L'Oréal Professionnel či Matrix. 

Zapleťte to 

Nechce sa vám vlasy zaťažovať množstvom prípravkov alebo ničiť žehličkou a fénom? Existuje aj iné riešenie, ako skrotiť neposedné kučery. Jednoducho ich zapleťte. Obyčajný vrkôčik narobí veľa parády a zvládne ho každý. Obľúbené vrkoče typu francúzsky či holandský sú už náročnejšie, ale s trochou cviku vám čoskoro pôjdu od ruky tiež. Nakoniec je vhodné vlasy ľahučko prestriekať lakom na vlasy, aby vám pramene v účese pekne držali. 

Posledná záchrana menom suchý šampón 

To, čo všetkým vlasom uberie na kráse je mastnota. Umastené korienky či ofina budú vyzerať vždy neupravene. O to určite nikto z nás nestojí. Našťastie nám vlasoví experti hodili na pulty obchodov záchranné lano v podobe suchého šampónu. Či už sypký či v spreji, suchý šampón oddiali čas umývania vlasov a po jeho použití môžete v pokoji vyraziť do práce aj na schôdzku. Suchý šampón so sebou môžete vziať na cesty, pod stan alebo na festival. Oceníte ho skrátka všade, kde je núdza o teplú sprchu.