Ako vybrať parfém pre ženu

Ako vybrať parfém pre ženu

Žofia Lišická | 20. 11. 2018

Už žiadne vracanie neužitočných a nechcených darov. Trafte sa do čierneho hneď na prvýkrát. Správny parfém má prirodzeným a nerušivým spôsobom doplniť vašu osobnú vôňu. Ale ako zvoliť ten pravý? Vždy je to len vec vkusu. Čo robiť, ak máte vyberať vianočný darček pre druhú osobu a chcete, aby pod stromčekom našla perfektnú voňavku?

Samozrejme, že najlepšie je vedieť, čo sa danej osobe páči a čo má rada. Mnoho žien má svoju obľúbenú a osvedčenú značku, ale ako postupovať v prípade, že ju nepoznáte? Najjednoduchšie by bolo spýtať sa. Ak takú možnosť nemáte a nechcete pokaziť prekvapenie, je tu ešte iný spôsob, ako si poradiť.

V prvom rade je dobré vedieť, že existuje rozdiel medzi parfémom, parfémovanou vodou a toaletnou vodou. Parfém obsahuje 15 až 30 % vonných látok, parfémovaná voda 8 – 15 % a toaletná voda približne od 4 do 8 %. Táto skutočnosť má vplyv na trvanlivosť vône. Všeobecne však platí, že na denné nosenie je vhodnejšia skôr toaletná voda a parfém sa zasa omnoho viac hodí k slávnostným príležitostiam.

Ak hľadáte dámsku vôňu pre každodenné využitie, bude lepšïe vybrať niečo nenápadnejšieho. Pokiaľ totiž žena, pre ktorú je parfém určený, jazdí každý deň do práce mestskou dopravou, jej spolucestujúci vám príliš nepoďakujú.  Určite to poznáte – veľké množstvo výraznej vône je po ránu ako rana do nosa.

Vôňa môže veľmi výrazne ovplyvniť vašu náladu. Príliš prenikavá aróma vplýva negatívne, zatiaľ čo príjemná vôňa dokáže zlepšiť náladu.

 

Aké otázky je nutné si položiť pred výberom dámskeho parfému?

  • Ako často bude vôňa využívaná?  Každý deň alebo len príležitostne?
  • Pre koho vyberáte? Pre mladú slečnu alebo elegantnú dámu v rokoch?
  • Aká je osoba, ktorú chcete obdarovať? Čo má rada? Aké má záľuby? Je pokojná alebo temperamentná? Aké sú jej výrazné vlastnosti? Aké ovocie jej vonia? Miluje vôňu škorice alebo vanilky?

Ďalej máte na výber hneď z niekoľkých možností: 

 

Vôňa pre mladú slečnu 

Vhodné sú najmä jemné, kvetinové a osviežujúce vône. Vôňa vanilky, fialky, s citrusovou arómou, ružou. Skrátka nekomplikované a ľahké toaletné vody. Skvelou voľbou by mohla byť toaletná voda Moschino Funny! Pretože je hravá a nesputaná.

Vôňa pre športovkyňu 

Športovo založená žena v sebe potrebuje vzbudiť hlavne pocit vitality a sviežosti. Je to žena energická a praktická. Novou energiou ju napĺňa prirodzená a osviežujúca vôňa melónu, limetky, mäty alebo eukalyptu. Citrusová toaletná voda pre ženy DKNY Women Energizing jej zaručene dodá novú iskru, silu a chuť pokračovať.

Vôňa pre podmanivú zvodkyňu 

Čím obdarovať očarujúcu ženu, ktorá dokáže hneď upútať pozornosť? Vie sa nosiť a stať sa nezabudnuteľnou. Charizmu takejto ženy dokáže umocniť orientálna vôňa, vhodná na večer v spoločnosti. Šarm jej určite dodá parfémovaná voda Euphoria od Calvina Kleina s obsahom granátového jablka a čiernej orchidei. Alebo tiež parfémovaná voda Opium od značky Yves Saint Laurent.

Vôňa pre elegantnú dámu

K žene, ktorá má vkus a veľmi dobre vie, ako zladiť svoj šatník s decentnými doplnkami, pristane výraznejšia vôňa, ktorá však nie je povrchná, ani fádna. S esenciou vanilky, jazmínu, santalového dreva alebo ambry. Parfém, ktorý pozná presne tu správnu mieru, a dýcha z neho luxus. Drevitá vôňa Chanel Chance alebo parfemovaná voda Michael Kors Glam Jasmine perfektne doplnia neopakovateľnú osobitosť každej elegantnej dámy.

Vôňa pre manažérku

Žena, ktorá si dokáže zachovať chladnú hlavu, vodcovská osobnosť každým kúskom, nebude mať potrebu hľadať nič prenikavého, ale zároveň ani nič obyčajného. Vyniká hlavne rozhodnosťou a schopnosťou si za všetkých okolností poradiť, preto ju ideálne doplní kvetinovo-drevitá vôňa s dotykom citrusu a ľalie Estée Lauder: Modern Muse

Vôňa pre "pohoďačku"

Je to moderná, štýlová a nenútená žena? Nenosí nápadné šperky a doplnky, a aj napriek tomu je osobitá? Na nič sa nehrá, je jednoducho „svoja“? Záleží jej hlavne na tom, aby sa cítila pohodlne? Nepotrebuje ohromiť, srší optimizmom a rada sa smeje? Toaletná voda Hugo Boss Orange s kvetmi pomaranča, bielymi kvetmi, vanilkou, santalovým drevom a červeným jablkom ju určite poteší.

Vôňa pre mamičku

Zapátrajte doma po jej obľúbených značkách. Určite bude mať aspoň jednu, na ktorú nedá dopustiť. Zastavte sa do obchodu a vyskúšajte zopár vzoriek. Privoňajte si. Možno vám niektorý z nich bude povedomý. Zbožňuje vôňu mydla alebo čerstvo natrhaných pivónií? Parfémovaná voda Lacoste pour Femme Légére je vôňa mnohých podôb. 

Vôňa pre babičku

Našu babičku si obyčajne spájame s vôňou koláčov, vianočných koláčikov, čerstvých jabĺčok a ružami. Vôňa pre ňu by však nemala byť príliš nápadná, ani presladená či snáď ťažká. Vyskúšajte parfém Burberry. Nie je ani prehnaný, ani moc sladký, skrátka dôstojný. Vonia po jazmíne, broskyni, jantári a ružiach.

Pamätajte si však, že rovnaká vôňa vonia na každom človeku inak. Každý z nás má totiž inú osobnú vôňu a odlišne sa stravuje. 

Ak máte veľmi citlivý čuch a dokážete si zapamätať vône rôznych ľudí, ľahko rozlíšite, čo sa ku komu hodí. A keby ste sa snáď netrafili do ich obvyklého vkusu, vyberte napr. parfém, ktorý sa bude k ich osobnej vôni hodiť ešte lepšie. Taký, ktorý by určite nečakali, a aj tak ho dostanú. Riaďte sa skrátka inštinktom a nebojte sa dať na dobrú radu.

 

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

AKTUÁLNE: DOPRAVA ZADARMO NA VIAC AKO 3 500 PRODUKTOV! VIAC TU

Vyhľadávam...
Vyhľadávam...
up