Trendy účesy 2018 nielen do práce

  • MAGAZÍN
  • Trendy účesy 2018 nielen do práce

Trendy účesy 2018 nielen do práce

Nosíte stále len rozpustené vlasy, na jednej strane za uchom, alebo obyčajný cop? To chce zmenu! Privstaňte si aspoň občas o pár minút skôr a venujte pozornosť aj svojím vlasom. S trochou inšpirácie môžete vyzerať a hlavne sa cítiť každý deň ako bohyňa.

Crrr! Prekliaty budík. Tak rýchlo vstať, vyčistiť si zuby, umyť si tvár, obliecť sa, namalovať sa, prečesať si vlasy (na viac nemám čas), raňajky si dám v práci… Majú vaše rána presne taký priebeh?

Veríme, že ak sa k tomu pripočíta ešte príprava detí do školy, tak vám na starostlivosť o seba ostane naozaj vždy len pár minút. Ale stačí naučiť sa vstávať o niečo skôr, napríklad o štvrť hodiny (tá už sa na vašej miere energie nijako neprejaví), a vaše rána tak budú oveľa kľudnejšie, príjemnejšie a krajšie.

Ukážeme vám, aké účesy si môžete vykúzliť na svojej hlave za maximálne 15 minút. A nielenže vám veľmi pristanú, ale hlavne sa v nich budete skvelo cítiť. Aj v roku 2018 „letia“ drdoly, copy, čelenky, šatky a spony. Vyberte si…

Spony

Spony a sponky sú úžasným pomocníkom v boji s preležanými vlasmi alebo s rozstrapatenou hrivou trčiacou do všetkých strán. Ak si ich pár schováte do šuflíku v kúpeľni, vykúzlite si s ich pomocou vždy dokonalo elegantný a upravený účes do 2 minút. Skúste napríklad:

  • Učesať si vlasy dozadu, na každej strane hlavy oddeliť pramienok vlasov (hrubší alebo kľudne tenší), a tie za hlavou pripnúť k sebe. K najnovším hitom patria sponky geometrických tvarov.
  • Urobiť si klasický rozstrapatený drdol a ten si dozdobiť sponkou. Či ju pripnete spredu, zboku alebo zozadu, vyzdvihne váš vzhľad do výšin.
  • Ozdobiť si s ňou cop! Ale nie na konci… kdekoľvek vás napadne, kľudne aj v polovici. Skvele vyzerajú aj menšie ozdoby (napr. pinetky s malými kvietkami) po celej dĺžke copu.

Chcete u copíkov a drdolov docieľiť dokonalý uhladený efekt? Vezmite si na pomoc stylingovú pastu alebo hlinu. Poradia si aj s tým najjemnejším vláskom, bez toho, aby si ich použitie niekto na vás všimol.

Náš tip: Samotné sponky (pred použitím), tak aj finálny účes je dobré prestriekať lakom na vlasy. Všetky ozdoby budú vďaka tomu oveľa lepšie držať na mieste a účes vám vydrží perfektne po celý deň.

Čelenky, stužky, šatky

Veľmi jednoducho a rýchlo si ráno vykúzlite efektný účes taktiež pomocou čelenky (najlepšie vám poslúžia tie na gumičke), obyčajnej napríklad zamatovej stužky alebo farebnej šatky. Vďaka nim svoje vlasy náležite usmerníte, a nudnému copíku alebo ledabolo rozpusteným vlasom dodáte šmrnc.

Vlny, kam sa pozrieš…

Zatiaľ čo bezchybne vyžehlené vlasy sa dnes už veľmi nenosia, vlnité vlasy asi nikdy nevyjdu z módy… Najobľúbenejšie sú stále tzv. plážové vlny (ledabolo zatočené vlasy ako od mora) pôsobiace úžasne a prirodzene. Ako ich ale docieliť, keď najbližšie more máme stovky kilometrov ďaleko? Ľahko! Stačí si kúpiť sprej s morskou soľou...

Copy

Copíky už dávno nie sú len pre malé dievčatá. Pristanú dospievajúcim slečnám, nevestám i maminkám s kočiarikom. A ako sa nižšie môžete presvedčiť, upliesť copík sa dá aj z krátkych vlasov…

Tip na záver: zázrak menom Olaplex

Farbíte si vlasy? Potom si zapamätajte túto magickú formulu – „olaplex“. Jedná sa o jedinečný kozmetický prípravok, ktorý navracia život a silu akokoľvek chemicky ošetreným vlasom. Zatiaľ, čo kondicionéry a masky na vlasy zoceľujú vlasy len na povrchu, Olaplex prenikne až k jadru každého vlasu a zregeneruje jeho narušenú štruktúru. Bez použitia silikónov a minerálnych olejov. Vďaka nemu budete mať silné a zdravé vlasy s dlho žiariacou farbou.